انعقاد تفاهم نامه همکاری میان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی و دانشگاه تهران

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی و دانشگاه تهران


تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع ایران و دانشگاه تهران به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران،‌ این تفاهم‌نامه در راستای توسعه همکاری‌های پژوهشی و آموزشی، با حضور دکتر مهدی کرباسیان، معاون وزیر و رییس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، و دکتر محمود نیلی احمد آبادی، رییس دانشگاه تهران منعقد شد.

هدف از امضای این تفاهم‌نامه، توسعه فرآوری و فناوری‌های مرتبط با مواد معدنی و چرخه مهندسی معدن و صنایع معدنی، مطالعات آینده‌پژوهی فناوری‌های مرتبط با چرخه مهندسی معدن، ‌توسعه فناوری‌های نوین در HSE معادن و صنایع معدنی، تمهید مقدمات ورود بخش معدن و صنایع معدنی کشور به زنجیره تأمین صنایع پیشرفته است.

در این تفاهم‌نامه دو طرف در زمینه همکاری‌های آموزشی و مشاوره‌ای از جمله ارائۀ سمینارها و دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت، حمایت‌های مادی و معنوی از تدوین و تألیف کتب، هدایت پایان‌نامه‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری، استفاده متقابل از کتابخانه‌ها و مراکز پژوهشی به توافق  رسیدند.

همچنین در راستای انعقاد این تفاهم‌نامه، تأسیس مؤسسه پژوهشی مشترک در چهارچوب قوانین و مقررات دانشگاه مورد توافق قرار گرفت.

رییس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در مراسم امضای تفاهم‌نامه با اشاره به اینکه بین‌المللی ‌شدن ابعاد مختلفی دارد و سطح علمی و پژوهشی کشور باید توسعه پیدا کند، گفت: «این امر امکان‌پذیر نیست مگر اینکه واحدهای صنعتی، معدنی و همۀ واحدهای اجرایی در تعامل با دانشگاه‌ها قرار بگیرند و یکی از دلایل پیشرفت‌هایی که در کشورهای توسعه‌یافته حاصل می‌شود همکاری و مشارکت با دانشگاه‌ها است و ما آمادگی داریم با تمام قوا برای تحقق این امر همکاری نماییم.»

برای آگاهی از مفاد این تفاهم نامه می توانید با دفتر معاونت پژوهشی دانشکده تماس حاصل نمایید.


آرشیو اطلاعیه های پژوهشی

نمایش 1 - 15 از 117 نتیجه
آیتم در هر صفحه 15
از 8