برگزاری آیین افتتاح فاز نخست بهره برداری از انرژی خورشیدی با حضور ریاست محترم دانشگاه تهران در دانشکده محیط زیست

برگزاری آیین افتتاح فاز نخست بهره برداری از انرژی خورشیدی با حضور ریاست محترم دانشگاه تهران در دانشکده محیط زیست


همگام با جایگاه و تعهد دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران به امر توسعه پایدار و بهره‌برداری از انرژی‌های تجدیدپذیر در دانشگاه تهران، در روز یکشنبه 15 اسفندماه مقارن با میلاد با سعادت حضرت امام حسین (ع)، دانشکده میزبان مراسم افتتاح فاز نخست بهره برداری از انرژی خورشیدی و همچنین روز ملی درختکاری با حضور ریاست محترم دانشگاه تهران، جناب آقای دکتر مقیمی بود. مراسم با کاشت چند اصله نهال در فضای سبز دانشکده به عنوان هدیه ای سبز برای آیندگان آغاز گردید. پس از آن مراسم آغاز بهره‌برداری از سامانه انرژی خورشیدی در ساختمان شماره یک دانشکده محیط زیست، برگزار شد. پس از افتتاح سامانه آبگرم و صفحات برق خورشیدی، ریاست محترم دانشکده، جناب آقای دکتر نورپور در مورد اهمیت و ضرورت انرژیهای نوین و پاک سخنرانی نموده و در این زمینه گفتند:

در راستای توسعه بهره‌برداری از انرژی‌های تجدیدپذیر در مراکز دانشگاهی، بنا داریم برای تامین انرژی در دانشکده محیط زیست، استفاده از انرژی خورشیدی را جایگزین انرژی فسیلی کنیم.

ایشان افزودند: پنل‌های خورشیدی نصب شده در ساختمان شماره ۲ دانشکده محیط زیست، حدود ۷۰ درصد انرژی مصرفی این ساختمان را تامین می‌کنند. در ساختمان شماره یک دانشکده نیز از امروز برنامه عملیاتی جایگزینی انرژی خورشیدی به جای انرژی فسیلی آغاز شد.

در پایان مراسم نیز جوایزی به قید قرعه تقدیم حضار گرامی شد. به منظور رعایت سلامت حضار گرامی، این مراسم در هوای آزاد و با رعایت اصول بهداشتی صورت گرفت.

 

برای مشاهده گالری عکس کلیک نمایید.

 

آدرس کوتاه :

آرشیو اخبار

نمایش 1 - 15 از 363 نتیجه
آیتم در هر صفحه 15
از 25