آرشیو اطلاعیه و رویدادهای فرهنگی آرشیو اطلاعیه و رویدادهای فرهنگی

اطلاعیه اطلاعیه

حضور اعضای شورای مدیریت انجمن علمی زیستا در افطاری سازمان حفاظت محیط زیست

دو تن از اعضا شورای مدیریت انجمن علمی زیستا خانم ها الهام شاهی و شهربانو گل چوبی به دعوت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی تهران در مراسم افطاری سازمان حفاظت محیط زیست در تاریخ 9 تیر شرکت کردند. در این مراسم، علاوه بر نمایندگان سمن ها و شبکه های محیط زیستی، مسئولان ارشد سازمان و ادارات محیط زیست کشور حضور داشتند.

با توجه به قرین شدن این برنامه با شهادت سه تن از محیط بانان، در ابتدای مراسم ادای احترام به این پاسبانان طبیعت کشور صورت گرفت. پس از آن نمایندگان شبکه های استانی به ایراد سخنرانی درباره بااهمیت ترین موارد در حوزه محیط زیست کشور پرداختند. روند فزاینده انتقال آب، تداوم سیاست های مبتنی بر سدسازی، کاهش جمعیت گونه های درخطر انقراض، عدم موفقیت طرح های احیا تالاب ها و پهنه های آبی کشور از بارزترین این موارد بودند.

در ادامه، مسئولان سازمان حفاظت محیط به سئوالات پرداخته شده توسط نمایندگان سمن ها پرداختند و بر پایبندی سازمان به اصول علمی و فرآیندهای قانونی جاری در کشور تاکید کردند.

در نهایت سرکار خانم دکتر ابتکار، ضمن تشکر از حضور شرکت کنندگان و ادای احترام به ساحت محیط بانان شهید، درباره اقدامات ویژه سازمان طی سال های اخیر صحبت کردند و بر مواضع خود در قبال طرح های مخرب محیط زیستی پافشاری نمودند.

پس از اذان و صرف افطار، شرکت کنندگان فرصت داشتند شخصا با سرکار خانم دکتر ابتکار ملاقات کنند و مشکلات خود را در میان بگذارند.

حضور در این محفل فرصت خوبی برای نمایندگان زیستا در این نشست بود که ارتباطات خود را با سایر سمن ها و افراد فعال در حوزه محیط زیست تقویت و ارتباطات سازنده تری بین جامعه و محیط دانشگاهی اینجاد نمایند.