آرشیو اطلاعیه و رویدادهای فرهنگی آرشیو اطلاعیه و رویدادهای فرهنگی

اطلاعیه اطلاعیه

کسب رتبه نخست انجمن علمی زیستا در"سومین گردهمایی گروه های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی "

مراسم سومین گردهمایی گروههای دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی با حضورهنرمندان و مسئولان این حوزه در خرم آباد لرستان برگزار شد .

به گزارش انجمن علمی دانشجویی بین رشته ای دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران "زیستا"  این مراسم به منظور تقویت انجمن های علمی دانشجویی در راستای حفظ محیط زیست،  21 تا 23 اردیبهشت 95 در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم پایه دانشگاه لرستان به اجرا درآمد .

در این گردهمایی علاوه بر نمایندگان گروههای دانشجویی، معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، محمد رضا فروتن، کتایون ریاحی، میترا حجار، به عنوان هنرمندان حامی محیط زیست، اسماعیل کهرم (پرنده شناس)و همچنین جمعی از مسئولان اعم از معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فن آوری ، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور ، معاون آموزشی و پژوهشی سازمان محیط زیست و معاون عمرانی استان لرستان  حضور داشتند .

در مراسم افتتاحیه ، دکتر دهقانی، رئیس واحد جهاد استان لرستان به سخنرانی پرداخت، وی بیان کرد: در این گردهمایی همه تشکلهای دانشجویی محیط زیست کشور حضور دارند و ضمن برنامه ریزی برای معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های ویژه زیست محیطی لرستان کارگاهها و پنل های آموزشی نیز در حاشیه ان برگزارمی شود .

از دیگر سخنرانان این همایش دکتر ضیا هاشمی معاون فرهنگی وزارت علوم و تحقیقات  فناوری،دکتر مهناز مظاهری معاون علمی و پژوهشی سازمان حفاظت ازمحیط زیست و دکتر سعید پورعلی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی بودند .

 در اختتامیه این گردهمایی که روز 23 اردیبهشت ماه و با حضور هنرمندان همراه بود، دکتر معصومه ابتکار به سخنرانی پرداخت و با اشاره به  نهایی شدن درس انسان و محیط زیست در سال آتی ، جریان آزاد اطلاعاتی را از اصلی ترین تلاشهای خود در این حوزه عنوان کرد .

ایشان اظهار داشت در برخی شهرها بانوان امکان استفاده از دوچرخه را برای حمل و نقل داشتند و امیدوارم موانع فرهنگی برداشته شود .

در مراسم اختتامیه دکتر طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، مهندس مهدی کاظمی خالدی رئیس سازمان دانشجویان کشور از دیگر سخنرانان بودند .

گفتنی است در این مراسم نمایندگان انجمن ها و تشکل ها مجموعه فعالیت های خود را معرفی کردند و از تشکلهای دانشجویی برتر و محیط بانان منطقه ای تقدیر و  درانتها برترین انها انتخاب و لوح و تندیس داده شد و انجمن علمی دانشجویی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران "زیستا" موفق به کسب رتبه اول در بخش علمی پژوهشی گردید . از اعضای این انجمن ، الهام شاهی،شهربانو گلچوبی دیوا و سکینه شادکام در این برنامه ،شرکت کردند.

در این گردهمایی سه روزه  بیش از 110 تشکل دانشجویی فعال در حوزه محیط زیست حضور داشتند و دو پنل تخصصی "رسانه و محیط زیست" و گونه های جانوری در حل انقراض " ارائه شد . همچنین چهارکارگاه "کارآفرینی و محیط زیست  ، "عکاسی و محیط زیست "، "تغییر اقلیم" و "علل زوال جنگلهای زاگرس " برگزار شد.